Incident macabru în Cimitirul Bellu: O femeie a constatat că a dispărut mormântul rudelor sale

Advertisement
Advertisement
Walfresh

O femeie din București care avea un loc de veci în cimitirul Bellu, unde erau îngropate rudele ei, inclusiv mama sa, s-a trezit la ultima vizită că a dispărut mormântul, anunță Mediafax.

Au dispărut crucea, gardul, două locuri de veci și, iar morții din morminte au fost scoși și depozitați nu se știe unde, spune avocatul Adrian Cuculis.

„Cazul relevă de fapt o profanare grosolană de morminte, ascunsă în spatele afirmației “nu știam al cui este mormântul”, probabil în scopul de a fi tranzacționat”, spune avocatul Cuculis.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura