Nou scandal în Parlament. PNL: Comportamentul agresiv al AUR nu mai poate fi tolerat!
18 mai 2022

Într-un comunicat de presă transmis marți, liberalii condamnă comportamentul agresiv al parlamentarilor AUR de la dezbaterea privind legea offshore. Totodată, aceștia trag un semnal de alarmă și cu privire la modul în care atitudinea membrilor din acest partid s-a schimbat.
Mai exact, liberalii susțin că cu cât se elimină dependența de gazul rusesc, cu atât comportamentul celor din AUR devine mult ”mai deplasat”, iar grupul PNL va cere sancționarea acestora.
„Cu cât se elimină dependența de gazul rusesc, cu atât comportamentul AUR e mai deplasat.
Grupul PNL din Camera Deputaților va depune sesizare pentru sancționarea parlamentarilor AUR care au avut un comportament inacceptabil”, se arată în comunicat.
Comportamentul AUR din Parlament nu poate fi tolerat
În același timp, liberalii mai subliniază faptul că un astfel de comportament nu poate fi tolerat, în special pentru faptul că membri AUR au ”agenda conectată la Kremlin”.
Advertisement
Advertisement

