Ion Georgescu: ‘La mulţi ani, copii’

La Mioveni sunt organizate astăzi mai multe acţiuni prilejuite de Ziua Internaţională a Copiilor. Cei mici au parte de nenumărate surprize oferite de oficialităţile locale. Un mesaj special a fost transmis şi de către edilul Ion Georgescu.
„La mulți ani, copii!
O copilărie minunată, desprinsă din cărțile cu cele mai frumoase povești, vă doresc!
Astăzi, de Ziua Internațională a Copilului este un bun moment să reflectăm asupra viitorului copiilor noștri prin prisma acțiunilor noastre din prezent.
Copilăria, pentru orice copil, trebuie să însemne veselie, bucurie, natură, armonie, iubire, prietenie, începuturi, curiozități, educație, noi descoperiri.
La multi ani de 1 Iunie, tuturor copiilor din lume!”, a transmis primarul Ion Georgescu.

