Puradeii au luat cu asalt ‘piscina’ din centrul Piteştiului
7 iunie 2022

De câteva zile, de când vara şi-a intrat în drepturi, funcţionează şi fântâna arteziană din centrul municipiului Piteşti. Numai că aceasta a devenit rapid un punct de atracţie pentru cei care doresc să facă o baie, deşi evident nu aceasta este menirea ei. Astăzi, în jurul prânzului, mai multe fotografii au fost postate pe reţelele de socializare cu mai mulţi copii care se bălăceau în plin centrul oraşului, că aşa e în orice oraş care se vrea cu adevărat european.

Advertisement
Advertisement

