Gest fără precedent al unui șofer! A alimentat de 3000 de lei şi a plecat din benzinărie fără să plătească

Gest fără precedent al unui șofer! A alimentat de 3000 de lei şi a plecat din benzinărie fără să plătească. Polițiștii au acționat pentru prinderea acestuia, iar prejudiciul a fost recuperat.
Un şofer a alimentat de 3.000 de lei şi a fugit fără să plătească. Angajatul benzinăriei a fost vigilent şi l-a observat pe şoferul autocisternei, care a părăsit staţia Peco fără să achite combustibilul.„În seara de 10 iunie a.c , poliţiştii au fost sesizaţi de angajatul unei staţii PECO din municipiul Râmnicu Sărat cu privire la faptul că o persoană a alimentat la acea unitate şi a plecat fără să achite contravaloarea combustibilului. Contravaloarea cantităţii de combustibil a fost de aproximativ 2.700 de lei.Poliţiştii au depistat în trafic ansamblul de vehicule, pe DN 2 E 85, iar cu ocazia cercetărilor efectuate a reieşit faptul că în seara respectivă şoferul unui camion de mare tonaj, în vârstă 48 de ani, s-ar fi deplasat cu autocisterna, ar fi alimentat şi ar fi părăsit staţia PECO fără să achite. Prejudiciul a fost astfel recuperat”, se arată într-un comunicat de presă.

