Argeşeancă AMENDATĂ după ce şi-a ABANDONAT câinele

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Bascov au continuat verificările și au identificat o femeie de 52 de ani, din Băiculești, care la data de 04 iunie, ar fi transportat, cu autoturismul personal, un câine pe care îl deținea, pe raza localității Budeasa, unde l-ar fi abandonat.

În urma audierilor, femeia a recuperat animalul din locul în care îl abandonase și l-a preluat la domiciliu, unde i-a acordat îngrijirile necesare.

Ca urmare a celor constatate, femeia a fost sancționată contravențional, cu amenzi în valoare totală de 500 de lei, conform Legii 61/1991 și Legii 205/2004.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura