Daniel Stanciu, director executiv la FC Argeş

Advertisement
Advertisement
Walfresh

FC Argeş se mişcă bine nu doar pe piaţa transferurilor de jucători, dar şi în ceea ce înseamnă alcătuirea staff-ului administrativ. Daniel Stanciu va fi noul director executiv al echipe din Trivale. Acesta a vorbit despre mutarea la FC Argeş în studioul DigiSport.

„În principiu, am bătut palma, nu am semnat încă. Am avut discuții cu cei de la FC Argeș, îl cunosc foarte bine pe managerul sportiv Jean Vlădoiu, îl știu bine și pe Andrei Prepeliță, a avut o performanță extraordinară.

M-a tentat proiectul pentru că tot ce se vrea a se construi la Pitești e deosebit, lovitura finală fiind stadionul. Este un proiect de durată, e finalizat, l-am văzut și arată chiar foarte bine. Ne-am înțeles pentru un contract pe 2 ani.

FC Argeș s-a mișcat foarte bine în această perioadă de transferuri, a adus jucători buni, iar Jean și Andrei zic că se mișcă foarte bine. Ei doi sunt răspunzători cu această campanie, eu doar îi sprijin„, a punctat Daniel Stanciu.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura