Doi tineri au dat spargerea într-un magazin din centrul Piteștiului . Prejudiciu de 20.000 de lei!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Doi tineri au spart un magazin din centrul Piteștiului!

În ziua de 27 iunie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 1 Poliție Pitești, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, au continuat cercetările într-un dosar penal privind săvârşirea infracţiunii de furt calificat, și au reținut doi tineri, de 22 şi 24 de ani, ambii din Pitești.

Din cercetări s-a stabilit că, în noaptea de 03 spre 04 iunie a.c., cei în cauză ar fi pătruns prin efracţie într-o societate comercială, de unde ar fi sustras accesorii pentru telefoane mobile și un laptop, valoarea prejudiciului fiind de aproximativ 20.000 de lei.

În ziua de 27 iunie a.c., pentru administrarea de probatoriu, poliţiştii Secției 1 Poliție Pitești, cu sprijinul poliţiştilor din cadrul Secției 4 Poliţie Piteşti, al luptătorilor Serviciului Acţiuni Speciale Argeș și al unui specialist criminalist, au efectuat o percheziţie domiciliară, pe raza municipiului Pitești.

În urma activităţilor desfășurate de poliţişti, prejudiciul a fost recuperat integral. După administrarea probatoriului, cei doi au fost reţinuţi pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, urmând ca în cursul zilei de astăzi să fie dispuse măsuri preventive.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura