Hunor dă cărțile pe față: ne-am vândut țara!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Viceprim-ministrul Kelemen Hunor atrage atenția că statul român nu mai controlează ceea ce înseamnă industria de petrol. El a făcut o comparație cu Ungaria, unde statul deține industria și în acest fel poate reduce mai ușor prețul la combustibili.

„Noi am făcut o prostie. Statul român nu mai controlează ceea ce înseamnă industrie de petrol. În Ungaria MOL controlează marea majoritate a pieței, statul fiind acționar majoritar la companie. Aici se demonstrează că greșelile vechi au o umbră în umbră.

Statul român a scăpat din mână tot ce înseamnă control în acest domeniu. Noi nu putem să mergem să umblăm la marja de profit, pentru că nu deținem”, a spus Kelemen Hunor.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura