Nicușor Dan dezvăluie o situație halucinantă care se petrece în centrul Bucureștiului

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Primarul Capitalei, Nicușor Dan, susține că un constructor spaniol, care lucrează în centrul Bucureștiului, are autorizațiile obținute ilegal și acestea mai sunt și expirate. Primarul a explicat că a sesizat instituțiile de control, dar nimeni nu vrea să se atingă de aceștia.

”Nu este posibil să avem un investitor spaniol care să lucreze în mijlocul Bucureștiului fără autorizații legale, cu autorizații expirate. Nici prefectul, nici parchetul, nici Autoritatea de Stat în Construcții, deși au fost sesizate, nu au intervenit. Acum vă întreb: oare un investitor român, dacă se ducea în aceste condiții să lucreze în centrul Madridului, oare era lăsat?”, a spus Nicușor Dan.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura