FC Argeş nu a mai debutat cu victorie în Liga I din 2006

Pe 30 iulie 2006, FC Argeş obţinea ultima victorie în prima etapă din cadrul Ligii I sau Superliga, aşa cum se numeşte acum competiţia. În startul stagiunii 2006-2007, FC Argeş învingea cu scorul de 1-0 pe Jiul Petroşani, într-o partidă disputată la Râmnicu Vâlcea. Cei de la Jiul aveau terenul propriu suspendat, după incidentele petrecute la meciul cu Rapid, din ultima etapă a sezonului 2005-2006. Piteştenii învingeau după un gol marcat de Daniel Rednic în minutul 21. Giuseppe Giannini era antrenorul piteştenilor la acel meci. FC Argeş începea acea partidă în următoarea formulă: Vintilă – Alin Chiţa, Daouda, Giannopoulos – Crivac, Cruceru, Rednic, Prepeliţă – Năstăsie, Tănasă, Bilaşco.

De atunci, FC Argeş a mai jucat de trei ori în Liga I, dar nu a obţinut decât un egal. În 2008, piteştenii remizau cu Poli Timişoara, scor 1-1. În 2020, argeşenii cedau cu 3-2 acasă în faţa celor de la Botoşani, iar în 2021, piteştenii pierdeau la Craiova cu 1-0.

În schimb, ultima victorie pe teren propriu, în prima etapă din campionat a venit în 2003. Piteştenii învingeau cu scorul de 2-1 pe cei de la Dinamo. În acel meci pentru piteşteni marcau Bilaşco şi Nicolae Dică. Pentru Dinamo egala în minutul 58, Cosmin Bărcăuan. Acel meci era chiar primul al ediţiei de campionat 2003-2004.