Zeci de călători au fost debarcați din metrou la Universitate 

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un tren a avut probleme la sistemul de frânare, iar călătorii au fost debarcați în stația Universitate. Metrorex anunță că joi, la ora 9:05, un tren care se deplasa dinspre stația Universitate spre Stația Piața Romană a întâmpinat o problemă tehnică.

Mecanicul a decis debarcarea călătorilor în stația Universitate și retragerea trenului în depou pentru verificări și remediere. Călătorii au fost preluați de următorul tren sosit în stație. Metrorex mai anunță că în urma incidentului nu a fost pusă în pericol în niciun moment siguranța călătorilor.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura