La UPIT a fost inaugurat Amfiteatrul Şerban Valeca

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Momente emoţionante astăzi la Universitatea din Piteşti. Gândurile tuturor au zburat către o somitate în ceea ce înseamnă domeniul cercetării, un om care va rămâne în memoria multora ca un profesionist desăvârşit, indiferent de domeniul la care facem referire. Vorbim despre nimeni altul, decât Şerban Valeca, cel plecat la cele sfinte în urmă cu două luni. Începân de astăzi, Universitatea din Piteşti va avea amfiteatrul Şerban Constantin Valeca, tot astăzi fiind dezvelită şi o placă comemorativă în memoria fostului preşedinte PSD Argeş.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura