Pitești: La 17 ani a ajuns în arest!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

În noaptea de 31 iulie spre 01 august a.c., polițiștii din cadrul Biroului Investigații Criminale, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, au continuat cercetările într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de tâlhărie calificată, și au reținut un tânăr de 17 ani, din Pitești, transmite IPJ Argeș. Potrivit sursei citate, din cercetări s-a stabilit că, în noaptea de 31 iulie spre 01 august, în jurul orei 00:00, cel în cauză, i-ar fi sustras, folosind acte de violență, o brățară unui tânăr de 17 ani, în timp ce se aflau într-un loc public din Pitești.

Ulterior,împreună cu un bărbat de 25 de ani, din Mărăcineni, ar fi amanetat bijuteria și ar fi împărțit banii.

Cei în cauză au fost depistați, la scurt timp după comiterea faptelor.

Tânărul de 17 ani a fost reținut pentru 24 de ore.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura