Un argeșean s-a trezit cu o viperă în casă!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Sperietură zdravănă pentru un câmpulungean după ce s-a trezit cu o viperă în mijlocul casei.

Speriat, a sunat imediat la 112. Jandarmii au acționat pentru îndepărtarea reptilei periculoasă.
Autoritățile recomandă ca într-o astfel de situație cetățenii să nu încerce să îndepărteze singuri reptilele, ci să solicite sprijin. Oamenii sunt sfătuiți să nu se apropie de vipere și să cheme ajutoare, întrucât veninul lor poate fi mortal dacă nu este administrat la timp serul antiviperin.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura