Sfârșit tragic! Un turist de 25 de ani s-a înecat la Costineşti!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un bărbat în vârstă de 25 de ani s-a înecat marţi dimineaţă la Costineşti. Tânărul a fost scos inconştient din mare şi nu a răspuns manevrelor de resuscitare.

Inspectorul pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea a anunţat că un bărbat a fost scos din mare de către turişti. S-a întâmplat marţi dimineaţă în staţiunea Costineşti. La faţa locului s-au deplasat un echipaj Smurd B şi o ambulanţă a Serviciului Judeţean.

În momentul în care a fost scos, bărbatul era inconştient, iar cadrele medicale au început manevrele de resuscitare. În ciuda eforturilor medicilor, tânărul nu a mai putut fi salvat.

Bărbatul înecat avea 25 de ani şi era din judeţul Suceava. Este al doilea turist din Suceava înecat în Marea Neagră în doar două zile.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura