Microbuz plin cu români care se întorceau în ţară, accident mortal pe o şosea din Austria

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Accident grav de circulație în Austria. O româncă de 63 de ani a murit și alte șase persoane au fost rănite după ce microbuzul în care se aflau a lovit un terasament și s-a răsturnat.

Femeile lucrau ca îngrijitoare de bătrâni în Austria și se întorceau în România când s-a întâmplat tragedia.

Potrivit poliției austriece, mașina înmatriculată în Timiș, condusă de un român de 51 de ani, a derapat înainte de impact din cauza carosabilului umed.

Șoferul a scăpat nevătămat, însă două dintre victime au rămas încarcerate și au putut fi scoase din microbuz doar după ce acesta a fost repus pe roți.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura