Alertă meteo ! Argeșul sub cod galben de ploi torențiale și vijelii

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Meteorologii ANM au emis alertă cod galben de ploi torențiale și vijelii pentru următoarele trei zilei.

Meteorlogii ANM au emis ATENȚIONARE METEOROLOGICĂ COD GALBEN de ploi torenţiale, descărcări electrice, intensificări ale vântului și izolat grindină și vijelii pentru intervalul 16 septembrie, ora 12:00 – 17 septembrie, ora 12:00.

„În intervalul menționat, în Banat, Oltenia, local în Crișana, Transilvania, Muntenia, în sudul și centrul Moldovei, precum și în zonele de munte vor fi perioade cu averse torențiale, descărcări electrice, intensificări ale vântului și izolat grindină și vijelii. În intervale scurte de timp sau prin acumulare, cantitățile de apă vor depăși 25…30 l/mp și izolat 40…50 l/mp.

Manifestări de instabilitate atmosferică vor fi pe arii restrânse și în regiunile sud-estice”, a anunţat ANM.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura