Tânăr din Pitesti, MORT în Franța! Apel din partea prietenilor

Mădălin Albu, un tânăr din Pitești în vârstă de 20 de ani a murit în noaptea de sâmbătă spre duminică în urma unui accident rutier grav petrecut în Franța. Tânărul era pasager în spatele maşinii, o Dacia Logan, condusă de un bărbat de 45 de ani. Acesta a pierdut controlul volanului pe o şosea în Tournon-Saint-Martin din Indre, a ieşit de pe şosea şi s-a răsturnat într-un şanţ. Ambii au murit, după ce au zburat pur şi simplu pe geam, pentru că nu purtau centură de siguranţă. Cel de-al treilea bărbat aflat în maşină, fiul şoferului, un tânăr tot de 20 de ani, a scăpat doar cu câteva răni uşoare.
Prietenii llui Mădălin au demarat o campanie de strângere de fonduri pentru ca trupul acestuia să fie repatriat, costurile fiind unele foarte mari.
„Se va strânge o sumă de bani care va pleca către mama prietenului nostru! Costurile pentru a fi adus in țara sunt foarte mari, vă rugăm din suflet sa contribuiți și voi, cu orice suma puteți. Rog seriozitate! Haideți sa ne mobilizam, suportul financiar este singurul lucru pe care îl mai putem face. Pentru orice ajutor pe care îl puteți oferi, orice suma, contactați ma in privat sau puteți dona direct in contul RO17BTRLRONCRT0CE9100501 ! Beneficiar: Alexandru-Virgil Moraru”, este mesajul transmis de către unul dintre prietenii lui Mădălin.

