Fotbal Işfan, rezervă în amicalul contra Spaniei

România – Spania 1-4 (0-2)

Alexandru Işfan a jucat 30 de minute în amicalul jucat de naţionala de tineret a României împotriva Spaniei. Ibericii s-au impus cu scorul de 4-1. Naţionala U-21 a României a jucat vineri după-amiaza un meci amical împotriva echipei similare a Spaniei. Echipa antrenată de Emil Săndoi a cedat cu 4-1 în faţa ibericilor. Ruiz şi Riquelme au marcat câte o dublă pentru Spania, iar golul nostru a fost marcat la scorul de 3-0, de Miculescu, jucătorul celor de la FCSB. În acest meci, Alexandru Işfan, mijlocaşul celor de la FC Argeş a jucat din minutul 60, intrând pe teren în locul lui Louis Munteanu, atacantul celor de la Farul. Lixandru, jucătorul împrumutat de FCSB la CS Mioveni a jucat toate cele 90 de minute, în timp ce Vlad Pop, alt jucător împrumutat la CS Mioveni nu a fost folosit niciun minut.