Ministrul Petre Daea, baie de mulţime la Muzeul Goleşti

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Astăzi a debutat la Muzeul Viticulturii şi Pomiculturii Goleşti prima ediţie a Târgului de meşteşuguri şi produse tradiţionale „Rod cu Spor”. La deschiderea evenimentului a fost prezent şi Ministrul Agriculturii, Petre Daea. Acesta a fost întâmpinat de preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Ion Mînzînă, deputaţii, Remus Mihalcea, Simona Bucura Oprescu, senatorii Ovidiu Puiu şi Cristina Stocheci, dar şi de primarul Cristian Gentea. Mai mult, cei prezenţi la eveniment s-au bucurat din plin de prezenţa ministrului, acesta din urmă fiind întotdeauna preocupat de soarta producătorilor autohtoni. Pozele vorbesc de la sine despre atmosfera de la Muzeul Goleşti.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura