Iarna s-a instalat în Arges! Ninge abundent!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Iarna și-a intrat în drepturi în unele zone ale țării. Pe Transfăgărășan ninge abundent iar pe districtul Bâlea (Sibiu) și Districtul Piscul Negru (Argeș) se intervine, în momentul de față, cu utilaje cu lamă și materiale antiderapante pentru curățarea carosabilului.

Drumarii recomandă șoferilor să nu se aventureze pe traseul Bâlea Cascadă – Bâlea Lac – Piscul Negru dacă nu au mașina pregătită pentru deplasări în condiții de iarnă. „Vă rugăm să nu vă aventurați pe traseul Bâlea Cascadă – Bâlea Lac – Piscul Negru dacă nu aveți mașina pregătită pentru deplasări în condiții de iarnă!”, este mesajul transmis DRDP Brașov.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura