ALERTĂ în Războieni! O femeie AMENINȚĂ că se SINUCIDE

Advertisement
Advertisement
Walfresh

În urma informațiilor apărute în spațiul public, privind o intervenție în urma unui apel privind o persoană care amenința că se aruncă de la înălțime, Compartimentul de Relații Publice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Argeș este abilitat să transmită următoarele:

În seara zilei de 08 octombrie a.c., polițiștii argeșeni au fost sesizați prin Serviciul Național Unic Apeluri de Urgență 112 despre faptul că o femeie amenința că se aruncă în gol, din apartamentul blocului de locuințe unde domiciliază.

În urma sesizării, la fata locului s-au deplasat cu operativitate polițiștii Secției 3 Poliție Pitești, precum și pompierii argeșeni și un echipaj medical.

De asemenea, la fața locului s-a prezentat și un aparținător al persoanei în cauză, iar în urma insistențelor, femeia a permis accesul în imobil.

Ulterior, persoana în cauză (femeie de 68 de ani) a fost condusă la o unitate medicală, pentru îngrijiri de specialitate.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura