Greșeala pe care o faci iarna, când pornești centrala termică. Încarcă semnificativ factura

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Una dintre greșelile frecvente atunci când vine vorba de centrala termică este oprirea acesteia în momentul în care plecăm de acasă, în încercarea de a face economie.

Specialiștii spun că, astfel, consumăm mai mult decât dacă centrala ar rămâne pe o temperatură constantă de 18-19 grade. Și asta deoarece consumul crește semnificativ pentru a încălzi casa atunci când temperatura este una foarte scăzută.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura