Zi istorică pentru fotbalul românesc! FC Argeş, 50 de ani de la victoria împotriva lui Real Madrid

25 octombrie rămâne o zi de referinţă în istoria fotbalului din Trivale şi implicit în istoria fotbalului românesc. Fix acum 50 de ani FC Argeş reuşea să învingă cu scorul de 2-1 pe Real Madrid, după un meci care a rămas un reper în ceea ce înseamnă fotbalul românesc. Cu un Nicolae Dobrin în zi de graţie, campionii Spaniei au fost răpuşi cu scorul de 2-1 la Piteşti. Dobrin deschidea scorul în acel meci, după o reuşită venită în minutul 24 din penalty. Ibericii aveau să egaleze până la pauză, dar în actul secund un adevărat tăvălug s-a abătut asupra porţii lui Remon. Prepurgel a marcat pentru 2-1, iar vulcanul din Trivale erupea. FC Argeş obţinea o victorie istorică. După acest meci, inegalabilul Nicolae Dobrin a fost la un pas de un transfer imens la Real Madrid.