Piteșteni săltați și amendați de poliție! Care a fost motivul!
10 noiembrie 2022

„În zilele de miercuri și joi (8, 9 noiembrie), polițiștii locali din cadrul Biroului Ordine Publică au aplicat un număr de nouă sancțiuni pentru consumul de alcool pe domeniul public, dar și pentru mizerie (aruncarea de coji de semințe, chiștoace etc pe jos). S-a acționat în toate cartierele municipiului nostru, îndeosebi în parcuri sau locuri de joacă.
Aceste acțiuni vor continua și în perioada următoare. Facem apel către cetățenii orașului nostru să dea dovadă de spirit civic, să folosească în mod corespunzător mobilierul din parcuri, locuri de joacă etc, evitând astfel să fie sancționați contravențional” transmite Poliția Locală Pitești.
Advertisement
Advertisement

