Piteșteni săltați și amendați de poliție! Care a fost motivul!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

„În zilele de miercuri și joi (8, 9 noiembrie), polițiștii locali din cadrul Biroului Ordine Publică au aplicat un număr de nouă sancțiuni pentru consumul de alcool pe domeniul public, dar și pentru mizerie (aruncarea de coji de semințe, chiștoace etc pe jos). S-a acționat în toate cartierele municipiului nostru, îndeosebi în parcuri sau locuri de joacă.

Aceste acțiuni vor continua și în perioada următoare. Facem apel către cetățenii orașului nostru să dea dovadă de spirit civic, să folosească în mod corespunzător mobilierul din parcuri, locuri de joacă etc, evitând astfel să fie sancționați contravențional” transmite Poliția Locală Pitești.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura