Ninge în Argeș! Stratul de zăpadă a ajuns la 4-5 centimetri!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

În aceste momente ninge abundent pe Transfăgărășan unde s-a depus un strat de zăpadă de 4-5 centimetri.Drumarii intervin de la primele ore pentru îndepărtarea zăpezii de pe carosabil.

„De principiu, noul regulament care este comun pentru Transalpina și Transfăgărășan spune că este închiderea acestor tronsoane se face în funcție de condițiile meteo. Și tot de principiu, sunt deschise până la finele lunii octombrie, dacă vremea o permite se prelungește perioada, dacă nu se micșorează, se închide mai înainte.”, a anunțat  purtătorul de cuvânt al Direcției Regionale de Drumuri și Poduri (DRDP) Brașov, Robert Elekes.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura