Un tânăr de 20 de ani a supraviețuit miraculos, după ce a intrat frontal cu maşina într-un TIR, în Argeş
23 noiembrie 2022

Un tânăr de 20 de ani a supraviețuit miraculos, după ce a intrat frontal cu autoturismul pe care îl conducea frontal într-un TIR.
Conducătorul auto a reuşit să iasă singur din maşina făcută zob, fără să sufere răni prea grave şi a primit îngrijiri medicale la faţa locului, în Argeş.
Şoferul TIR-ului nu a fost rănit deloc. Ambii bărbaţi au fost testaţi cu aparatul etilotest şi rezultatul a fost negativ.
Din primele informaţii, accidentul ar fi avut drept cauza derapajul pe şoseaua udă.
Poliţia a deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate ce s-a întâmplat acolo.
Advertisement
Advertisement

