Preot la cerşit în Câmpulung!

Avem credinţă, avem preoţi, călugări, feţe bisericeşti, dar mai avem şi nişte taici care spun că se roagă pentru noi, din partea nu ştiu cărei biserici…
Aşa este cel pe care-l vedeţi în poză, un călugăr, de nu ştim ce credinţă sau rit, care cerşeşte în centrul municipiului Câmpulung.
După semnalmente, pare unul dintre cei care au făcut mănăstire la Cetăţeni, şi pro-babil mai trebuie bani la lăcaş. Locul de suflet al călugărului-amant din scandalul politic cu deputatul de la Argeş din satul Lăicăi, al comunei Cetăţeni din Argeş.
Ce nu e în regulă, e faptul ca cei din vârful BOR, sau cum s-or chema ei, nu reacţionează, de parcă mister Daniel, sau cum îi zic supuşii, Marele Alb, ar accepta cerşetoria.
Chiar dacă, ei nu se supun regulilor BOR, probabil pentru că nu vor, trebuie să existe un organism care să îi controleze, nu se mai poate ca unii să facă ce îi taie capul, şi nimeni să nu reacţioneze!
Dacă e aşa, halal legiuitorii şi halal legi, trăim în tara oricăror posibilităţi!
Simona Ivaşcu

