Doliu imens în fotbal! A murit pe teren, la doar 22 de ani!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Doliu în lumea fotbalului după ce un jucător s-a prăbușit pe teren, în timpul antrenament, murind la vârsta de numai 22 ani. Federaţia Columbiană de Fotbal a anunţat, marţi seară, decesul lui Andrés Balanta, un tânăr mijlocaş defensiv de 22 de ani, trecut pe la toate selecţiile de juniori.

Campion cu Deportivo Cali sezonul trecut, Balanta era împrumutat din această vară la Atlético Tucuman (Argentina). El s-a prăbuşit în timpul unui antrenament şi cel mai probabil a suferit un infarct.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura