ACUM! Pericol major de explozie! Butelie în flăcări într-o casă din Argeș!

Pericol de explozie într-o casă din comuna argeșeană Stoenești, unde o butelie a fost curpinsă de flăcări. Din primele informații, autoritățile au fost alertate printr-un apel la 112 despre incendiul izbucnit în respectiva gospodărie, iar la locul evenimentului se deplasează pompierii pentru stingerea flăcărilor, dar și un echipaj medical pentru acordarea primelor îngrijri medicale. Momentan nu se cunoaște dacă sunt victime sau circumstanțele în care a izbucnit incendiul.
„Incendiu la o butelie de gaz, în comuna Stoenești. Pompierii se deplasează pentru localizarea și stingerea incendiului, precum și pentru a acorda primul ajutor calificat la nevoie” potrivit ISU Argeș.

