Guvernul ar putea renunța la compensarea prețurilor carburanților, pentru că ”nu se mai justifică”
16 decembrie 2022

Compensarea prețurilor carburanților ar putea să nu mai fie prelungită de guvern.
Măsura nu ar mai fi necesară deoarece prețurile au scăzut destul de mult în ultima perioadă, iar măsura nu se mai justifică, spun sursele Antena 3 CNN.
Pe data de 20 decembrie, liderii coaliției ar fi trebuit să negocieze o variantă prin care să prelungească compensarea de 0,5 lei/l de carburant pentru anul 2023.
Se pare că liderii vor să facă acum un pas în spate deoarece prețul carburanților, potrivit acestora, a scăzut destul de mult în ultima perioadă, motiv pentru care compensarea nu s-ar mai justifica.
Advertisement
Advertisement

