Elevii unui liceu din Piteşti, limbaj de MAHALA: ‘Să MOARĂ familia mea’

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Elevii din zilele noastre par a avea mari carenţe în tot ceea ce înseamnă bunul simţ şi civilizaţia. Începerea şcolii a marcat revenirea la ore a tuturor elevilor. Scene aproape şocante s-au derulat astăzi în microbuzul care efectua curse de la Mioveni către Piteşti. Mai mulţi elevi din Mioveni care studiază în Piteşti şi-au dat în petic şi au făcut ditamai circul în autobuz. Înjurătrile erau la ele acasă, unele fiind adresate şi profesorilor care le-au dat tot felul de teste până în vacanţă. „Dă-l în p..a mea de milog”, „Să moară mama, dorm pe preş dacă iau 4”, au fost doar câteva dintre înjurăturile elevilor. Mai mult, aceştia au început ironiile şi între ei. „Să moară familia mea, ai tu mă gagică?”, a fost vorba de duh scoasă de un elev către un altul.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura