ȘOCANT! O femeie a murit după ce a fost atacată de proprii câini!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Poliţiştii din Vâlcea au deschis un dosar penal în cadrul căruia cercetează condiţiile decesului unei femei din localitatea Muereasca, despre care există suspiciunea că a murit după ce a fost muşcată de câinii pe care îi avea în propria gospodărie.

Ea a fost găsită inconştientă şi a decedat la spital, informează News.ro.

Inspectoratul de Poliţie Judeţean Vâlcea anunţă, miercuri, că a deschis o anchetă în cadrul căreia face investigaţii cu privire la decesul unei femei în vârstă de 74 de ani din comuna Muereasca. Dosarul a fost deschis după ce, luni seară, fiul femeii a sunat la 112 cerând ajutor pentru mama sa, care nu mai răspundea la telefon.

”La data de 9 ianuarie a.c., în jurul orei 19: 12, poliţiştii Secţiei 1 Poliţie Rrurală Râmnicu Vâlcea au fost sesizaţi prin apel 112, de către un bărbat, cu privire la faptul că mama sa nu îi răspunde la telefon. Din primele verificări efectuate s-a constatat faptul că o femeie în vârstă de 74 de ani, din comuna Muereasca, judeţul Vâlcea, ar fi fost muşcată de propriii câini, fiind găsită în stare de inconştienţă”, informează Poliţia judeţeană Vâlcea.

Femeia a fost dusă imediat la spital, însă la scurt timp a decedat.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura