Accident teribil! Tânără de 19 ani se zbate între viață și moarte după ce a rupt cu mașina un stâlp, apoi vehiculul s-a răsturnat

Accident grav la intrare în Timișoara dinspre Dumbrăvița. O șoferiță de 19 ani a pierdut controlul volanului, mașina a lovit un stâlp pe care l-a rupt, iar apoi s-a răsturnat pe șosea.
Șoferița de 19 ani circula spre Timișoara, iar la sensul giratoriu amplasat înainte de intersecția Căii Sever Bocu cu strada Constructorilor a pierdut controlul volanului. Mașina condusă de tânără a lovit bordura în sensul giratoriu, a ricosat într-un stâlp pe care l-a rupt, iar apoi s-a răsturnat pe șosea.
Polițiștii Biroului Rutier Timişoara au fost solicitați să intervină la un accident rutier petrecut la intrarea în municipiul Timișoara, dinspre localitatea Dumbravița.
Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că o femeie, în vârstă de 19 ani, a condus un autoturism pe strada Conac din localitatea Dumbrăvița, județul Timiș, dinspre localitatea Giarmata spre Timișoara, iar la intersecția cu strada Calea Sever Bocu din Timișoara, prevăzută cu sens giratoriu, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a intrat în coliziune cu un stâlp de electricitate de pe marginea părții carosabile. În urma impactului, a rezultat rănirea conducătoarei auto”, au transmis reprezentanții IPJ Timiș.

