Ion Mînzînă: „Argeşul a fost, este şi va fi un judeţ condus de PSD“

Preşedintele Consiliului Judeţean Argeş şi totodată, preşedintele PSD Argeş, Ion Mînzînă a vorbit la alegerile PSD Piteşti despre forţa pe care o reprezintă partidul, dar şi despre misiunea liderilor săi şi anume, aceea de a oferi mult bine românilor. „Mă gândeam la un moment dat, ce ar fi însemnat, Doamne fereşte, să fii pierdut alegerile din 2020. Meritul este al dumneavoastră. Am strâns rândurile, putem vorbi de chestiuni subiective, de chestiuni obiective la ceea ce a însemnat 2020 când unii ne cântau prohodul, dar meri-tul este al echipei, al tuturor celor care au avut încredere în PSD şi în ceea ce propune PSD. Nu vreau să fac un titlu de glorie, dar după ce m-am bucurat şi de sprijinul organizaţiei PSD Piteşti şi am fost ales preşedinte al organizaţiei judeţene, de undeva din stânga sălii am spus: „Preşedinte executiv, domnul Cristi Gentea, viitor primar al municipiului Piteşti“. Lucrurile s-au adeverit, mulţumită dumneavoastră în primul rând, luptei dumneavoastră, sub coordonarea noastră. Dacă vom fi uniţi nu ni se poate întâmpla decât bine în 2024. S-a spus totul, alegeri complicate, vom avea cine ştie ce alţi duşmani, dar să nu uităm un singur lucru: prin unitate vom învinge întotdeauna. Judeţul Argeş a fost, este şi va fi judeţ condus de PSD, pentru că am demonstrat seriozitate în tot ce am făcut, pentru că am ştiut să alegem cele mai bune soluţii şi pentru că împreună avem obligaţia să mulţumim cetăţenii judeţului Argeş şi ai municipiului Piteşti. Dumnezeu să ne ajute şi să ne dea tot binele din lume“, a punctat Ion Mînzînă.

