Un șofer beat s-a reclamat singur la poliție, după ce a lovit o mașină!
28 februarie 2023

Un șofer beat s-a reclamat singur la poliție, după ce a lovit o mașină în timp ce încerca să parcheze.
„La fața locului, apelantul a fost identificat ca fiind în vârstă de 44 de ani, iar în urma testării cu aparatul etilotest, rezultatul indicat a fost 1,02 mg./l alcool pur în aerul expirat și a fost condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice.
În continuare, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”, a transmis IPJ Bistrița Năsăud.
Advertisement
Advertisement

