Un șofer beat s-a reclamat singur la poliție, după ce a lovit o mașină!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un șofer beat s-a reclamat singur la poliție, după ce a lovit o mașină în timp ce încerca să parcheze.

„La fața locului, apelantul a fost identificat ca fiind în vârstă de 44 de ani, iar în urma testării cu aparatul etilotest, rezultatul indicat a fost 1,02 mg./l alcool pur în aerul expirat și a fost condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice.

În continuare, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”, a transmis IPJ Bistrița Năsăud.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura