Robert Glinţă, către primarul Gentea: ‘Aveţi cu ce să vă lăudaţi’

Începând de astăzi, municipiul Piteşti se poate lăuda cu un Bazin Olimpic la cele mai înalte standarde. La evenimentul care a marcat redeschiderea acestuia a luat parte şi multiplul campion naţional şi internaţional „extraterestrul” Robert Glinţă. Piteşteanul i-a mulţumit primarului Cristian Gentea pentru implicare şi a fost profund emoţionat de modul în care s-a transformat locul în care a început cariera sa. „Pentru mine este un moment extrem de emoţionant. Aici am crescut, aici am câştigat primele mele medalii, am bătut primele mele recorduri, alături de domnul antrenor Viorel Ciobanu, aici de faţă. Mă bucur şi eu nespus de mult să văd ajuns la sfârşit acest proiect şi cu acest prilej transmit toată aprecierea şi tot respectul domnului primar pentru toată implicarea şi eforturile depuse în acest sens, bineînţeles alături de echipa din spatele său. Aveţi cu ce să vă lăudaţi domnule primar şi împreună cu dumneavoastră, de acum înainte şi noi, toţi piteştenii. Perseverenţa şi ambiţia înotătorilor piteşteni i-au făcut să îşi menţină prezenţa pe podiumurile naţionale şi fără acest bazin. De acum înainte sunt ferm convins că Piteştiul îşi va face din nou simţită capacitatea de producere a performanţei atât pe plan naţional şi internaţional”, a declarat Robert Glinţă.

