Polițișii, precizări cu privire la studentul SPÂNZURAT! Urma tratament antidepresiv

Advertisement
Advertisement
Walfresh

După cum vă anunțam, un tânăr în vârstă de 23 de ani a fost găsit mort în căminul de pe Gheorghe Doja din cadrul Universității din Pitești. Reprezentanții IPJ Argeș vin cu informații noi cu privire la acest caz.

„În dimineața de 01 mai a.c., în jurul orei 10:00, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Piteşti au fost sesizați, prin S.N.U.A.U. 112, cu privire la faptul că, într-un cămin studențesc din Pitești, a fost găsit un tânăr spânzurat.

Polițiștii din cadrul Biroului Investigații Criminale Pitești s-au deplasat la fața locului și au constatat că cele sesizate se confirmă.

Din primele verificări s-a stabilit că, un tânăr, de 23 de ani, din Leordeni, care urma tratament antidepresiv, s-ar fi spânzurat în casa scării căminului.

Trupul tânărului va fi transportat la Serviciul de Medicină Legală, în vederea efectuării necropsiei.

În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, iar cercetările vor fi continuate, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a produs”, informează reprezentanții IPJ Argeș.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura