Infern alb-violet în Trivale! Intrare GRATUITĂ la meciul cu UTA

Luni, 8 mai, FC Argeş va juca o adevărată finală pentru evitarea retrogradării directe. Piteştenii sunt pe locul 9 în acest moment, la un singur punct în spatele celor de la UTA. Elevii lui Vintilă sunt obligaţi să învingă pentru a putea prinde locul de baraj, altfel, riscă serios să retrogradeze direct. Arădenii au învins seara trecută pe cei de la Hermannstadt şi au acumulate 21 de puncte, cu un punct mai mult decât FC Argeş. Conducerea clubului din Trivale a luat decizia ca la meciul contra celor de la UTA accesul să fie gratuit, tocmai pentru ca fanii să vină în număr cât mai mare pentru a susţine echipa în acest moment de cumpănă. Jocul dintre cele două echipe va avea loc luni, 8 mai, de la ora 18:30.

