TRAGEDIA care a ȘOCAT Mioveniul! 18 ani fără Andreea

Data de 5 mai a rămas în istoria orașului Mioveni o zi fatidică, o zi neagră. Trei tineri au pierit pe 5 mai 2005 într-un accident teribil petrecut pe DN73, aproape de sensul către Mioveni. Mașina în care se aflau a lovit glisiera care despărțea cele două sensuri de mers, după care efectiv a retezat un stâlp din beton. Și astăzi există o cruce ridicată în respectivul pentru a aminti de drama celor trei tineri. Printre cei care au pierit în acel groaznic accident s-a aflat și Andreea. Tânără din Mioveni, elevă la un prestigios liceu din Pitești nu a avut absolut nicio șansă, murind în cumplitul eveniment rutier. Duminică, pe 8 mai 2005, aceasta a fost condusă pe ultimul drum de mii de oameni, impresionați de drama acesteia. Oameni care au cunoscut-o, prieteni, rude, colegi de clasă sau doar oameni profund îndurerați de destinul acesteia au condus-o pe ultimul drum. Pe 5 mai s-au împlinit 18 ani de la tragedia care a marcat întreaga comunitate din Mioveni. Pentru prieteni, familie și rude, Andreea va trăi veșnic.

