Un an fără Șerban Valeca! Zi de DOLIU în Argeș

Advertisement
Advertisement
Walfresh

În urnă cu fix un an, pe data de 15 mai se stingea din viață un om care va rămâne veșnic în istoria județului Argeș. Șerban Valeca nu a fost doar un cercetător renumit, un politician de clasă sau un sportiv emerit, a fost mai presus de toate OM. A fost un om care s-a ghidat după principii clare, un om care a impus respect prin simpla sa prezență și prin modul în care a acționat. Astăzi se împlinește un an de când senatorul, politicianul, cercetătorul și sportivul Șerban Valeca a plecat la cele sfinte. Numai că nu a fost o zi în care acesta să nu fie prezent în sufletele celor care l-au cunoscut și apreciat. Odihnă veșnică.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura