Clădire nouă pentru pompierii din Mioveni

Astăzi, după aproape un an de la începerea lucrărilor, a avut loc ceremonia de dare în folosință a noii clădiri administrative și a garajului Detașamentului de Pompieri Mioveni.
Noua clădire corespunde normelor și standardelor actuale, asigurând salvatorilor din cadrul Detașamentului de Pompieri Mioveni condiții optime de lucru și pregătire.
Totodată, garajul dispune de trei rampe pentru autospeciale de mare tonaj, precum si un atelier mecanic.
Detașamentul de Pompieri Mioveni a fost înființat în anul 2002, deservește din punct de vedere al intervențiilor un număr de 11 localități, reprezentânt peste 78.000 cetățeni.
La ceremonialul militar și religios au participat Inspectorul șef al I.S.U. Argeș, col. Alin Berevoescu alături de echipa sa, președintele CJ Argeș, Ion Mânzână alături de vicepreședintele Adrian Bughiu, suprefectul Ciprian Neculăescu, col. Toma Cezar, Inspector Șef al I.J.J. Argeș, conducerea Serviciului Județean de Ambulanță Argeș, reprezentanții ICN RATEN, precum și ai altor instituții colaboratoare, primarii localităților din raionul de intervenție, consilieri județeni și locali.

