Ilariu Isac a primit titlul de Cetăţean de Onoare al Municipiului Piteşti

Advertisement
Advertisement
Walfresh

În aceste momente la Filarmonica Piteşti se desfăşoară o festivitate care marchează deschderea oficială a manifestărilor prilejuite de Zilele Municipiului Piteşti. Cel mai emoţionant moment a fost acordarea titlului de Cetăţean de Onoarea al Municipiului Piteşti lui Ilariu Isac, părintele Simfoniei Lalelelor. Primarul Cristian Gentea i-a acordat acest titlu în aplauzele celor prezenţi la eveniment.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura