Un bărbat din Mioveni a fost SALVAT de la moarte de medicii de la Spitalul Judeţean! Mesaj impresionant

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un bărbat din Mioveni care a suferit zilele trecute un infarct a fost salvat de la moarte graţie eforturilor depuse de frumoasa echipă de la Spitalul Judeţean Argeş. Bărbatul a transmis ulterior un mesaj superba adresat celor care efectiv i-au salvat viaţa, aceştia fiind adevăraţi îngeri pentru bărbatul în cauză. „Inima mea acum 3 zile a decis ca la 55 de ani să mi pună capăt vieții.Infarct, în câteva secunde am ajuns la granița între viață și moarte.Cu ajutorul unor doctori tineri,foarte tineri ,sunt ca niște copii ,de la spitalul Judetean Arges ,au reușit în câteva minute să aleagă pentru mine viața și nu moartea.Niste copii minunați ,implicati,multi dintre ei rezidenti,o echipă cu care Spitalul Județean Argeș se va mândri mai târziu.Vă mulțumesc din suflet. Ei sunt cei care mi au salvat viata,inimile mele,Botu Elvis și Evelin Nicolae.Oameni frumoși,salvatorii de inimi de la Spitalul Judetean Argeș.Multumesc și Spitalului Mioveni care mi a asigurat funcțiile vitale până la Spitalul Judetean Pitești”, a povestit bărbatul într-un mesaj postat pe Facebook.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura