Scandal într-un RESTAURANT din centrul Piteștiului!

Polițiștii locali piteșteni au intervenit duminică seara în cazul unui scandal petrecut în zona unui restaurant din centrul orașului.
„In seara zile de 21 mai, in jurul orei 21 30, la dispeceratul Poliției Locale s-a primit un apel de la un cetatean aflat la un restaurant in zona centrala a orasului, acesta spunand ca doi indivizi probabil in stare de ebrietate, agresează clientii restaurantului. In aproximativ două minute, un echipaj al Politiei Locale din cadrul Biroului Ordine Publica si unul de la Interventie, au sosit in zona respectiva unde i-au depistat pe cei doi. Ambele persoane au foat sanctionate contraventional cu amenda conform Legii 61, pentru tulburarea liniștii publice, cu 800 respectiv 200 de lei”, transmit reprezentanții Poliției Locale Pitești.

