Un semafor cu buton a fost montat pe Calea Craiovei

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Astăzi, 30.05.2023, a fost pus în funcţiune, pe galben intermitent, un semafor cu buton pe Calea Craiovei, la intersecție cu strada Tineretului.

Miercuri, 31.05.2023, după ora 10:00, semaforul va avea regim normal de funcţionare: pietonul apasă butonul de cerere şi apoi așteaptă secundele indicate de numărător până la apariţia culorii de traversare.

Montarea acestui semafor va contribui la o siguranţă crescută, în trafic, pentru persoanele care tranzitează, dar şi pentru cei care locuiesc sau își desfăşoară activitatea în zonă.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura