ȘOCANT! Polițist arestat după ce a spart o locuință!

Șocant! Polițist arestat după ce a spart o locuință! A furat o sumă mare de bani! Caz șocant în care protagonistul principal este chiar un politest care a spart locuința unor bătrâni și a furat o sumă considerabilă de bani. Totul a început după ce doi bătrâni au reclamat la poliție faptul că locuința lor le-a fost spartă. Polițiștii au intrat pe fir și au constatat că, principalul suspect era chiar un coleg de-al lor.
La vremea respectivă, proprietarii au precizat că nu le-a fost furat niciun lucru de valoare din casă, însă, în urmă cu doar câteva luni, locuința le-a mai fost spartă și li s-a furat suma de 3000 lei. Au fost făcute și percheziții la domiciliul polițistului unde, au fost găsite probe care îl incriminau.
Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, iar ulterior a fost prezentat în fața magistraților care l-au plasat în arest la domiciliu. Au fost făcute contestații, atât de polițist, cât și de procurori, însă nici magistrații nu au modificat sentința, astfel încât agentul a rămas în arest la domiciliu. Bărbatul este angajat în cadrul Inspectoratului de Poliție Județean (IJP) Prahova.

