Părinţii sunt SCANDALIZAŢI de greva PROFESORILOR! „Nişte profitori! Banii de meditaţii sunt buni”

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Părinţii sunt tot mai scandalizaţi de greva din învăţământ, ajungând la limita răbădării. Situaţia este cu atât mai complicată în cazul elevilor care ar urma să susţină Evaluarea Naţională sau examenul de Bacalaureat. Părinţii acestor elevi efectiv nu mai suportă şi postează mesaje dure pe reţelele de socializare. Cadrele didactice sunt acuzate că ştiu doar să ceară bani, dar nu îşi fac aşa cum trebuie munca la clasă. „Sunt doar nişte profitori! Banii de pe meditaţii sunt buni”, a transmis o mamă într-un comentariu pe reţelele de socializare. Tatăl unui elev este şi scandalizat de situaţia actuală. „Dacă băiatul meu nu face meditaţie la profesorul de clasă rămâne corijent. Este o situaţie inadmisibilă”, a fost mesajul transmis de părintele elevului.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura