Rupere de nori! Furtunile au făcut prăpăd în Argeș!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Vineri, 16 iunie, pentru mai multe comunne din judeţul Argeş au fost emise atenţionări de fenomene meteorologice periculoase (cod galben), cu averse, descărcări electrice şi intensificări ale vântului.

Pe parcursul nopții, pompierii argeşeni au intervenit pentru asigurarea măsurilor specifice de prevenire ale incendiilor în cazul unor cabluri de energie electrică din orașul Ștefănești, la nivelul cărora se produceau scântei.

De asemenea, ei au mai fost solicitați să intervină în comuna Valea Iașului pentru deblocarea unui drum, după ce un copac a căzut, blocând un sens de circulație, potrivit unui comunicat al ISU Argeş.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura